Zawał serca to stan w którym dochodzi do odcięcia pewnego obszaru mięśnia sercowego od ukrwienia, na czas wystarczająco długi, aby wytworzyła się tam martwica.

Wczesny okres zawału serca, trwa 10 dni i jest zazwyczaj najgroźniejszy dla chorego ze względu na możliwość występowania poważniejszych wydarzeń takich jak wstrząs, zaburzenie pracy serca, czy pęknięcie serca. Kolejnym okresem jest tzw. okres późny, który trwa około 3 tygodnie. Okres ten ma na ogół spokojniejszy przebieg, jednak zdarzają się czasem powikłania.

W 90% pierwotną przyczyną zawałów serca jest miażdżyca tętnic. Przyczyną bezpośrednią jest zatkane światło naczynia wieńcowego, które wywołane jest przez zakrzep śródnaczyniowy lub krwotok śródciśnienny. Wśród rzadziej spotykanych przyczyn zawału serca wyróżniamy zator, obrzęk alergiczny lub zapalny.

Oto zdjęcie obrazujące umiejscowienia zawału:

umiejscowienie%20zawa%C5%82u%20serca

Zawał serca profilaktyka:

Najważniejszym elementem profilaktyki w chorobach serca, oraz w zawale jest gimnastyka, oraz wysiłek fizyczny, a także dobra niskokaloryczna, bogatowitaminowa dieta. Jeżeli chodzi o wysiłek, ten wiadomo nie będzie wysilkiem wyczynowym ani amatorskim, wystarczy codziennie używać bardziej mięśnia sercowego, niż odbywałoby się to w spoczynku. Najlepiej chodzić na długie spacery, jeździć powoli na rowerze, aby mięsień sercowy był codziennie w pracy, nie pozwalając w ten sposób na zwężanie się światła w naczyniach wieńcowych. Jeżeli chodzi o dietę, tak jak już było wcześniej napisane powinna być niskokaloryczna, oraz bogatowitaminowa. Wiadome jest jednak, że nie każdy jest w stanie przestrzegać rygorystycznej diety, dlatego wspomagamy się suplementami diety, które przez odpowiedni skład wzmocnią nasz „układ napędowy”. Takim produktem z pewnością jest Koenzym Q10, który uznawany jest jako ochroniarz naszego serca. Istnieje dużo naturalnych produktów na cholesterol i kłopoty z sercem, które wzmacniają i wspierają nasz układ krwionośny, do nich możemy bez wątpienia zaliczyć Noni, które dzięki swoim właściwością nie tylko wpływa na serce, ale również je chroni przed wpływem wolnych rodników.

Aby zakupić preparaty typu Koenzym Q10 czy noni. Profesjonalnym sklepem, który sprzedaje preparaty calivita jest sklep www.zdrowoisportowo.pl