Picie alkoholu, a nasze zdrowie

W dzisiejszych czasach spożywanie alkoholu jest czymś „normalnym” jednak należy pamiętać, że pić alkohol trzeba z głową i nie za często, bo może to mieć niemiłe i poważne konsekwencje…

Według badań codzienne picie alkoholu, nawet w najmniejszych ilościach np. jedno piwo dziennie może powodować uzależnienie, w zależności od tego ile dni pod rząd pijemy i jak reagujemy na nie my sami. Z badań wynika również, że jeżeli pijemy alkohol 4 razy w miesiącu w dawkach: kobiety 150ml wódki, mężczyźni 200ml, możemy mieć problem z uzależnieniem.

Co robić aby się nie uzależnić?

Odpowiedź jak w każdych książkach: nie pić. Tak naprawdę wszystko jest dla ludzi ale w umiarkowanych ilościach. Jeżeli pijesz ze znajomymi raz na trzy tygodnie nie przekraczając wyżej wymienionych dawek, możesz być spokojny, że się nie uzależnisz. Nawet jeżeli wypijesz więcej, ale rzadziej możesz być również spokojny.

Co się dzieje z naszą wątrobą?

Na wątrobę wpływa wiele czynników środowiskowych, nie tylko picie alkoholu. Alkohol jednak oprócz uzależnienia, wyniszczania organizmu, wypłukuje minerały i witaminy, jak również uszkadza wątrobę. Po częstym spożywaniu alkoholu i niekoniecznie w dużych ilościach można nabawić się już stłuszczenia wątroby. W późniejszej fazie nawet marskości i żółtaczki. To, że wątroba jest organem regenerującym się, nie znaczy że można ją wykorzystywać. Wątroba uznawana jest za kluczowy narząd w naszym organizmie.

Jak dbać o wątrobę?

Wątroba i dieta mają dużo ze sobą wspólnego. Na stłuszczenie wątroby, oraz dla jej profilaktyki należy zwiększyć podaż nienasyconych kwasów tłuszczowych, l-karnityny, chromu, selenu, l-argininy i metioniny. Oczywiście oprócz diety, należy zacząć, chociaż powoli uprawiać sport. Nie musi być to odrazu coś wielkiego. Spacery na początku wystarczą, aby uruchomić mechanizmy metaboliczne w organizmie i utrzymać siebie, oraz wątrobę w doskonałej formie.

Oczyszczanie organizmu ziołami można zastosować za pomocą preparatu paraprotex i połączyć ją z naturalną florą bakteryjną ac-zymes. Zestaw ten oczyszcza organizm i jednocześnie wypełnia braki dobrych bakterii w naszym jelicie.Dodaj komentarz


Strona o tematyce zdrowotnej.